Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Продовжуємо знайомити вас із нашим проєктом «Жінки в історії Черкас…» та його героїнями – відомими черкащанкам

Продовжуємо знайомити вас із нашим проєктом «Жінки в історії Черкас…» та його героїнями – відомими черкащанками. Ця розповідь про підпільницю УПА, політрепресовану Віру Григорівну Борушевську.

Вона прожила довге, нелегке життя в боротьбі за вільну Україну. В 14 років вступила до ОУН зв’язковою на псевдо «Трава». Але через 5 років активного підпілля була арештована і позбавлена волі на 10 років виправно-трудового табору. Вийти на волю жінка змогла через 8 років, а реабілітована була тільки в незалежній Україні.

Після переїзду в Черкаси, Віра Григорівна активно займалась патріотично-просвітницькою роботою, очоливши черкаський осередок Всеукраїнської організації політв’язнів і репресованих, керувала обласною організацією Всеукраїнського братства ОУН-УПА.

За вагомий внесок у зміцнення демократичної України пані Борушевська нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ та ІІ ступеня, а минулого року Черкаський міськвиконком визнав її «Борцем за незалежну Україну у ХХ столітті».« повернутися до списку новин