Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

У Черкасах відбулася міжвідомча координаційна нарада з питань захисту прав дітей

Дата: 02.06.2026 16:35
Кількість переглядів: 15

Фото без описуСьогодні в Черкаській міській раді відбулася міжвідомча координаційна нарада з питань захисту прав та забезпечення найкращих інтересів дітей, запобігання жорстокому поводженню з ними, мінімізації ризиків для життя і здоров’я дітей, а також підбиття підсумків 2025/2026 навчального року. Захід також став продовженням комплексної міжвідомчої роботи у сфері захисту прав дітей у громаді.

Участь у заході взяли заступниця міського голови Анастасія Чубіна, начальник Черкаської окружної прокуратури Ігор Чмихало, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов, начальниця Служби у справах дітей Лариса Кошова, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Сергій Холодняк, начальник Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області Дмитро Кірдяпкін, директор Черкаського міського центру соціальних служб Людмила Савранська, в.о. медичного директора КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня» Ігор Бассараб, начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Черкаській області Валерій Вишиваний, заступник начальника управління патрульної поліції в Черкаській області департаменту патрульної поліції Сергій Шевчук, заступниця директора Північного міжрегіональого центру з надання безоплатної правничої допомоги Ірина Мостова, фахівці департаменту освіти та гуманітарної політики, а також керівники закладів загальної середньої освіти міста Черкаси.

🖇«Питання безпеки дітей - це щоденна спільна робота всіх служб і установ. Важливо, щоб жодна дитина, яка опинилася у складних обставинах або потребує підтримки, не залишалася поза увагою. Лише спільні та узгоджені дії дозволяють своєчасно виявляти ризики та ефективно на них реагувати», - зазначила Анастасія Сергіївна.

У ході роботи учасники проаналізували стан захисту прав дітей упродовж навчального року, зокрема профілактику насильства, забезпечення безпечного освітнього середовища та роботу з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Окремо акцентували увагу на вдосконаленні міжвідомчої взаємодії та алгоритмів реагування на можливі ризики.

Також розглянули питання виявлення та обліку дітей, які потребують підтримки, результати профілактичної роботи з неповнолітніми, а також виклики, що виникають під час реалізації заходів із захисту прав дитини в громаді.

За підсумками напрацювань визначено необхідність подальшого посилення співпраці між усіма службами, своєчасного реагування на випадки загрози для дітей та удосконалення профілактичної роботи як у закладах освіти, так і поза їх межами.

Міжвідомча взаємодія у цьому напрямі буде продовжена з метою забезпечення ефективного захисту прав та інтересів кожної дитини в Черкасах.


« повернутися

Вхід для адміністратора