Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

Жителів та гостей міста запрошують на благодійну воєнну фотовиставку «НЕБЕСНИЙ ФОТОГРАФ»

Дата: 23.08.2023 16:28
Кількість переглядів: 24

Це виставка солдата ЗСУ, фотографа та активіста міста Ковеля – Максима Бурди, який загинув 26 січня 2023 року біля Бахмута.

До повномасштабного вторгнення рф в Україну Максим Бурда працював весільним фотографом, був співзасновником молодіжного хабу «Ватра — правильний простір», учасником Молодіжної ради міста Ковеля, членом партії «Національний корпус», доброволецем ТрО Волинської області.

24 лютого, не задумуючись ні на хвилину, добровільно приєднався до лав Збройних Сил України, хоча був комісований через хворобу хребта, і міг творити далі, допомагаючи армії. Уже в складі 3-Ї Окремої Штурмової Бригади Максим славився тим, що вправно керував БпЛА, філігранно наводив артилерію на ворога, завдяки чому було ліквідовано велику кількість росіян.

Символічним є його позивний «Фотограф», який він обрав для себе під чаc вступу до ЗСУ. Через свої світлини фіксував побут, навчання, портрети своїх побратимів, непрості емоції війни, перебуваючи під постійними обстрілами.

У листопаді 2022 року Максим створив Телеграм-канал «Military photographer», присвячений воєнній фотографії. Своїми роботами надихав не одну тисячу людей. Збройні Сили України неодноразово публікували його роботи на своїх офіційних сторінках. Вже під час служби отримував безліч пропозицій щодо організацій персональних фотовиставок у різних містах України.

Після закінчення війни найбільше хотів організувати фотовиставку воєнного фото за всі 11 місяців свого перебування на військовій службі. Тож, його кохана Марія та мама Ірина Миколаївна представили посмертну воєнну фотовиставку Максима вже у 6 містах. Сьомим містом стали Черкаси.

На відкритті виступатиме дівчина Максима та представники галереї. Говоритимуть про Максима, його шлях як особистості, фотографа та воїна, про концепцію виставки, її головні сенси.

На фотовиставці буде представлено майже 200 робіт різного розміру за усі 11 місяців перебування Максима на військовій службі. Також буде можливість придбати фотороботи, листівки, наліпки, магніти, футболки та худі з фото на виставці.

Частина коштів з продажу буде перерахована до благодійного фонду «Янголи Азову»

 Відкриття виставки – 29 серпня о 17:00 і триватиме до 29 вересня включно.

 Художній музей, вул. Хрещатик, 259

Сайт про Максима та 6 виставок, які вже відбулися:

https://maxim-burda.pp.ua


« повернутися

Вхід для адміністратора