Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

Виставка з нагоди 105-річчя від дня народження народного художника України Данила Нарбута

Дата: 26.01.2021 10:36
Кількість переглядів: 12

Черкаський обласний краєзнавчий музей підготував виставку з фондової колекції творів Данила Нарбута. Це серіяпарсуннихполотен «Полковники». Серія створена впродовж 1986-1990 років і втілює глибокі знання автора з історії українського костюма, зброї, військових клейнодів, геральдики, козацького минулого України. У виконанні талановитого майстра театрального костюма Данила Нарбута перед глядачем постає галерея образів козацьких полковників і старшин, виконана з притаманними митцю стилізацією орнаментальних декоративних прийомів та колоритністю характерів. Твори автора – це вагомий внесок у збереження кращих мистецьких традицій та примноження знань про історію України.

Про автора. Данило Георгійович Нарбут (09(22).01.1916, м. Петроград, нині С.-Петербург – 03.03.1998, Черкаси) – художник театру, живописець, народний художник України (1994), лауреат премії України ім. Т.Г. Шевченка (1996), почесний громадянин міста Черкаси.

Данило Нарбут народився у родині відомого художника-графіка, ілюстратора, автора перших українських державних грошових знаків і проєкту герба Української держави Георгія Івановича Нарбута (1886-1920). Після смерті батька наставниками Данила стали художники і педагоги Антін Середа та Федір Кричевський. Після закінчення Всесоюзних курсів театральних художників працював у театрах м. Єйськ та Златоуст, Києва, Ковеля, Коломиї, Житомира. Брав участь у радянсько-фінській та Другій світовій війні.

Данило Нарбут – головний художник Чернівецького ім. О. Кобилянської, Ворошиловградського (тепер Луганського) драм. театру ім. О. Островського, Івано-Франківського ім. І. Франка, з 1965 року – Черкаського ім. Т. Шевченка українського музично-драматичних театрів. За час роботи в театрах України оформив сотні вистав української театральної класики, п’єс вітчизняної та зарубіжної драматургії. Постать Данила Нарбута єднає Україну. Творчість митця репрезентує знання про історію, етнологію, традиції та візуальні коди як сходу, так і заходу України.

Виставка діє: 25.01-25.02.2021.

Текст: Марина Бугеря, завідувачка відділу науково-просвітницької та виставкової роботи.

Фото: Микола Васильєв.


« повернутися

Вхід для адміністратора