Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

Оновити і технологічно переоснастити зоопарк у Черкасах планують до липня

Дата: 15.04.2021 10:48
Кількість переглядів: 20

Нові зони відпочинку, оновлене поглиблене озеро, новий вхід з турнікетами та електронний квиток. Все це уже в липні з’явиться в Черкаському зоопарку. Хід робіт із оновлення звіринцю проінспектувала заступниця міського голови Марина Гаркава.

Планується, що з липня буде введено в експлуатацію нову вхідну групу до зоопарку, нові каси та термінали. А також запрацює портал з продажем електронних квитків, що дасть змогу відвідувачам із інших населених пунктів заздалегідь спланувати екскурсію до Черкас.

Директор зоопарку Євгеній Ван розповів, що гості будуть проходити через турнікет, скануючи паперовий квиток або електронний на своєму ґаджеті. В свою чергу це дасть можливість відслідковувати в реальному часі кількість людей, що зайшли і вийшли, адже вхід та вихід буде окремо з різними турнікетами. А в час пандемії це особливо важливо, оскільки буде можливо контролювати кількість відвідувачів на території парку. Він також додав, що у парку буде дві зони відпочинку і суттєво змінений та оновлений архітектурний вигляд.

«Ми вирішили поглибити озеро до 6 метрів, бо раніше воно було лише метр завглибшки. А оскільки на ньому завжди багато птахів і, відповідно, багато біологічних відходів, то вода швидко забруднювалася, а влітку починала цвісти, зеленіти і набувати неприємного запаху. Тепер же, через збільшення об’єму води, такі процеси вдасться суттєво скоротити. До того ж, ми плануємо встановити автоматичну систему фільтрації води. А ще хочемо зробити невелику річку, яка протікала б через усю територію зоопарку», - поділився планами реконструкції директор.

Також наразі друга та третя черга реконструкції зоопарку на етапі проектування, це буде реконструкція тераріуму та зони птахів. Все це буде зроблено за інвестиційні кошти від компанії «ROSHEN». Для розробки майстер-плану для зоопарку було залучено спеціалістів із Канади, Німеччини, Франції та Нідерландів.

«Відзначу, що міська влада пдтримувала і надалі буде підтримувати зоопарк, забезпечувать поточне фінансування, а також слідкувати, за тим, щоб заклад обслуговувався якісно. Також у Черкаському зоопарку заплановано будівництво багатьох нових цікавих об’єктів на новій території, якщо, звісно, депутатський корпус підтримає ініціативу і проголосує за виділення додаткової земельної ділянки. Наразі площа зоопарку складає 3.7 гектари, проте вона може бути збільшена майже удвічі», - зазначає заступниця міського голови Марина Гаркава.


« повернутися

Вхід для адміністратора