Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Черкаські школярі отримуватимуть якісне та раціональне харчування, що допоможе сформувати у них культуру здорового споживання їжі

Збереження здоров’я дітей та забезпечення їх якісним, раціональним харчуванням, підвищення рівня організації харчування, формування культури здорового харчування у здобувачів освіти – мета Програми організації харчування у закладах загальної середньої освіти комунальної власності міста Черкаси на 2022-2024 роки, проєкт якої вже погоджений виконавчим комітетом.

За останніми даними ВООЗ, здоров’я дитини на 60% залежить від збалансованого та повноцінного харчування. В Україні наразі затверджено нові норми і порядок організації харчування у закладах освіти: передбачена відповідна калорійність страв, встановлені обмеження щодо рівня солі, цукру і жирів, у щоденному раціоні учнів з’являться злакові, овочі, фрукти, ягоди та молочні продукти, один раз на тиждень – риба морська, двічі на тиждень – м’ясо.

Зазначеною Програмою буде вдвічі збільшено вартість харчування для окремих категорій дітей.

«Існуюча на сьогодні вартість харчування дозволяє виконувати передбачені норми харчування лише на 43%. Проведені у цій Програмі розрахунки дозволять, аби це були всі 100%, адже повноцінним раціональним харчуванням повинні бути охоплені всі діти: від першачка і до випускника», - зазначила заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Фінансування Програми також дозволить продовжити у повному обсязі забезпечувати безкоштовним харчуванням окремі пільгові категорії дітей (сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з особливими освітніми потребами, із малозабезпечених сімей, з числа внутрішньо переміщених осіб, батьки яких є учасниками АТО/ООС та ін.).

Зазначений проєкт рішення набере чинності після погодження депутатами Черкаської міської ради, які мають його розглянути на найближчому засіданні сесії.« повернутися до списку новин