Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

До Дня Конституції для дітлахів провели тематичну екскурсію

Із нагоди Дня Конституції для учнів із Вугледара, Харкова та Чернігова, родини яких зараз проживають в Черкасах, провели тематичну екскурсію біля погруддя «батька Української Конституції» – Михайла Сироти. Історик Сергій Шамара розповів вихованцям про віхи становлення Основних законів України в різні епохи («Руська правда», Пакти Пилипа Орлика, Конституція УНР тощо). Це зацікавило учнів різних вікових груп.

Також лектор наголосив на тому, що Конституція об’єднує в Український народ громадян України різних національностей, постулює Україну, як цілісну державу із власною самостійністю і недоторканістю кордонів.

Окремо екскурсовод зупинився на постаті Михайла Сироти та його ролі в ухваленні Конституції незалежної України. Адже саме Михайло Дмитрович стояв у витоків створення та написання сучасної Коститутції України та носить почесне звання «батько» Конституції України, оскільки був Головою Комісії з доопрацювання проекту основних законів країни.. Саме він 28 червня 1996 року пів ночі простояв на трибуні, виборюючи одна за одною такі важливі для незалежності поправки.« повернутися до списку новин