Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Черкаси приймають сотні українців, які рятуються від війни

Черкаси стали домом для сотень українців, які рятуються від російських окупантів. Їх прихистили наші загальноосвітні заклади міста.

Одними з перших розгорнули пункт прийому вимушено переміщених осіб у школі № 32. Її директорка – Овчаренко Ірина Юріївна – вже сьогодні творить героїчну історію нашого міста як невтомна і самовіддана керівниця, яка організовує й допомагає переселенцям. І вдень, і вночі вона особисто перебуває в школі, керує облаштуванням місць, турбується про комфорт перебування цих людей.

«Три ночі без сну, режим нон-стоп, сотні переселенців, які були обігріті та нагодовані саме завдяки роботі, якою керує ця жінка», – зауважує заступниця міського голови Anastasiia Chubina.

На сьогодні у закладі перебуває близько 400 осіб, переважно – мами з дітками або багатодітні сім’ї. Цифра змінюється щодня, адже з кожним днем людей прибуває все більше. Дехто – виїжджає, вирушаючи далі на Захід.

«Черкасці – неймовірні люди! На наш перший же заклик про те, що ми будемо приймати наших земляків із інших областей, які втікають від страшних звірств ворога, відгукнувся весь Південно-Західний район. Починаючи від наших школярів, які допомагали звільняти класні кімнати і облаштовувати там спальні місця; їхніх батьків, які приносили теплі речі, засоби гігієни, постіль, продукти харчування й закінчуючи людьми, які за покликом серця допомагають і на кухні, і несуть цілодобову вахту…»,– каже директорка.

За словами пані Ірини, при потребі школа готова збільшити кількість місць для переселенців, адже й керівництво Департаменту освіти і гуманітарної політики, й депутати міської ради, й жителі міста надають постійну допомогу школі, вирішуючи всі нагальні потреби як в організації, так і в матеріальних питаннях облаштування новоприбулих.« повернутися до списку новин