Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

Черкаські школярі зібрали майже пів тонни монет номіналом 25 копійок

Дата: 06.10.2021 15:24
Кількість переглядів: 15


З 1 по 30 вересня 2021 року проходила Всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям», яку ініціювали Національний банк України та благодійний фонд «Таблеточки». 

Черкаські школи також доєдналися до цієї ініціативи, аби у простий та веселий спосіб зібрати монети та перетворити їх на потужну допомогу для сотень дітей, що борються з раком. 

Так, місяць черкаські школярі активно збирали монетки, які завалялись у них вдома, влаштовувати перегони зі зборів та ділились фото «улову» в соцмережах. В результаті разом сума, яку обміняли в банку -  склала більше 42,5 тисяч гривень, це понад 170 тисяч монет по 25 копійок вагою 493 кілограми.

Акція стала неймовірним досвідом об’єднання дітей навколо подібних важливих соціальних тем. Адже саме дорослі мають донести до підростаючого покоління, наскільки важливо допомагати тим, хто цього потребує, і що в таких справах без перебільшення кожна копійка може врятувати чиєсь життя.

Варто наголосити, що сьогодні ми не можемо залишатися осторонь соціальних проблем. Щодня три сім’ї в Україні дізнаються, що у їхньої дитини рак, і залишаються віч-на-віч з хворобою. Монети номіналом у 25 копійок вийшли з обігу майже рік тому, але у багатьох з нас вони й досі є. Кожна така монета – це крок назустріч здоровому дитинству для сотень онкохворих дітей. Подолати дитячий рак можна лише разом, підставивши плече допомоги їх родинам.

«Ця акція – це чудовий привід навчити наших дітей бути відповідальними та чуйними зараз і в майбутньому, поговорити з ними про те, що в житті бувають різні ситуації, що є ті, кому ми можемо допомагати легко і швидко, - говорить в.о директора департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов. – Тож ми дякуємо усім черкаським навчальним закладам, а зокрема школам та їх вчителям, які не просто не залишились осторонь, а власним прикладом показували наскільки важлива акція, як просто до неї доєднатись та допомогти малечі, яка цього потребує».

Відзначимо, що Національний банк продовжив акцію до 15 жовтня, оскільки бажаючих доєднатись виявилось досить багато. Отже, усі, хто не встиг здати монети, може це зробити в окремих відділеннях ПУМБ та Райффайзен банку. Карту відділень, куди можна здати монети з 1 по 15 жовтня, ви знайдете тут.

Довідково. «Таблеточки» – благодійний фонд, який уже 10 років допомагає онкохворим дітям в Україні. Фонд працює в чотирьох напрямах: адресна допомога сім’ям, системна допомога дитячим онковідділенням, захист прав дітей і професійний розвиток медичного персоналу. Щомісяця під опікою фонду перебуває 500 сімей і 21 онковідділення по всій Україні. За час роботи фонду понад 5000 сімей отримали адресну допомогу.

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора