Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Черкаська школа стала «найгеніальнішим» закладом України

Днями стали відомі переможці цьогорічного національного фіналу «GENIUS OLYMPIAD UKRAINE» (Олімпіада Геніїв – найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який щорічно проводиться у Сполучених Штатах Америки з 2011 року).

У 2022 році Україна першою в світі виборола право проводити національний етап Олімпіади геніїв, який тривав цілих п’ять місяців. А наше місто отримало надзвичайний результат - команда Черкаської спеціалізованої школи № 3 зібрала комплект нагород: 2 «срібні» та 4 «бронзові» медалі, а також 5 почесних відзнак! За сумою отриманих здобутків в опублікованому рейтингу заклад отримав номінацію «Найкращий заклад «GENIUS Olympiad Ukraine» 2022»!

Екологічні проєкти  учнів  були представлені у чотирьох номінаціях: НАУКА, МИСТЕЦТВО, КРЕАТИВНЕ ПИСЬМО, КОРОТКОМЕТРАЖНИЙ ФІЛЬМ.  Срібні медалі отримали учениці 9-А класу Діана та Кіра Остроушко у номінації «Короткометражний фільм. Анімація» та учень 11-А класу Володимир Назаренко у номінації «Наука.  Енергія та ресурси». Бронзові медалі вибороли –  Кароліна Гушта (7-В клас) у номінації «Короткометражний фільм.  Анімація», Ніна Коломієць (8-А клас) у номінації «Наука. Екологія та біорізноманіття», Роман Братчиков (9-Б клас) у номінації «Наука. Якість навколишнього середовища» та Марія Тимошенко (9-Б клас) у номінації «Креативне письмо. Коротка розповідь». Почесними відзнаками були відмічені Єгор Скрипник (8-А клас) у номінації «Наука. Якість навколишнього середовища», Каміла Петруша  (8-Б клас) у номінації номінація «Креативне письмо. Коротка розповідь», Ілля Круць (9-Б клас) у номінації «Креативне письмо. Коротка розповідь», Катерина Уварова  (10-Б клас) у номінації «Наука.  Екологія людини», Георгій Комарчев та Самарський Артем (10-Б клас).

Автори проектів  отримали еко-перепустки і були запрошені до першого Національного фіналу.

Підготували учнів до значних перемог вчителі школи: Світлана Будавіцька, Людмила Довгаль, Олена Клименко, Вікторія Чернуха, Ольга Соломка, Альона Микитенко та Ліна Хотько.

«Наші учні отримали прекрасні результати, а їх ідеї щодо необхідності дослідження та захисту екології настільки мають глибинний аналіз, що дійсно можуть бути використані і в реальному житті. Впевнена, що так і буде одразу після закінчення війни. А поки що вдячна всім учням та їх вчительці за невпинну роботу, яку вони не припинили навіть за таких складних обставин. Ви – молодці, і з такою наполегливістю ми швидко зможемо відновити нашу країну», - прокоментувала результати олімпіади заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Довідково. GENIUS Olympiad (Олімпіада Геніїв) – найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який щорічно проводиться у Сполучених Штатах Америки з 2011 року.

Метою «GENIUS Olympiad» є сприяння глобальному розумінню екологічних проблем і досягненню сталого розвитку за допомогою фундаментальних наук, мистецтва, креативного письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.

Конкурс спонукає до вирішення викликів та створює можливості отримання знань і розвитку навичок, необхідних лідерам та агентам майбутнього, які сприятимуть забезпеченню екологічної сталості протягом усього їхнього життя. Саме тому GENIUS є абревіатурою від «Global Environmental Issues and Us» (Глобальні екологічні проблеми та ми), а девіз конкурсу – заклик «Збудуємо краще майбутнє разом!».

Завдання GENIUS Olympiad спрямовані на вирішення різноманітних аспектів глобальних екологічних проблем шляхом:

  • створення можливостей у всьому світі долати проблеми довкілля, а також виявляти здатність генерувати рішення;
  • розвитку екологічної свідомості молоді;
  • підтримки учнів у захисті та покращенні довкілля;
  • створення платформи для молоді з усього світу з метою обміну ідеями;
  • інформування громадськості про глобальні екологічні проблеми.

Щороку участь у фіналі конкурсу беруть більше 1000 учасників з понад 70 країн світу, а за всю історію «GENIUS Olympiad» було зареєстровано 11 846 проєктів із 78 країн.
Згідно з правилами проведення конкурсу, до участі запрошуються винятково здобувачі освіти 8–11 класів, яким виповнилося 13 років.« повернутися до списку новин