Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

Коли і як завершиться навчальний рік у школах Черкас

Дата: 04.05.2022 15:39
Кількість переглядів: 18

Цьогорічний навчальний рік мав свої особливості, корективи внесло повномасштабне вторгнення росії до України і оголошення воєнного стану. Тому майже весь рік навчання проходило в режимі онлайн. Як нинішня ситуація в країні вплине на завершення навчального року у Черкасах, розповіла начальниця управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Тетяна Ткаченко.

?Начальний рік наближається до завершення. Чи визначена вже дата?

- Його в цьому році, як і в минулому, ми будемо закінчувати, використовуючи елементи дистанційного навчання. Тоді – через COVID, нині – через війну. У школах Черкас навчальний рік завершиться 27 травня. Ніяких масштабних заходів із цього приводу у обласному центрі проводити не планується. Цікавою особливістю цьогорічного завершення навчального року є те, що четверті класи в цьому році отримають свідоцтва про закінчення початкової школи. Адже у цьому році четверті класи закінчили навчатися за програмою «Нової української школи».

?А як щодо випускного вечора?

- Він відбудеться 4 червня. Зараз ми проводимо спілкування з випускниками, вчителями та батьками щодо того, як нам його провести, щоб діти запам’ятали цей важливий момент у своєму житті. Кожна школа буде організовувати його по-своєму, ніяких колективних зборів не планується. Можливо, буде проведено флешмоб, відеозвернення або інші подібні заходи. Ми опитали заступників директорів шкіл з виховної роботи. Вони контактували з дітьми і з’ясували, що у випускників немає бажання святкувати у ресторанах, як раніше. У 2022 році у Черкасах понад 1500 випускників, з них 63 випускники-переселенці.

?Розкажіть детальніше про цю категорію учнів.

- У наших школах навчалися близько 800 таких дітей. Вони завершать навчальний рік спільно з нашими школярами. Діти тимчасово переміщених осіб, які навчалися у школах Черкас на тимчасовому зарахуванні, отримають довідки про те, що вони закінчили навчальний рік. За рішенням Міністерства освіти, ці довідки учні-переселенці мають надати в школу, у якій навчалися раніше, і та школа повинна перевести їх на наступний рік. Якщо вони залишаються в Черкасах, то будуть зараховані у наші школи. Що стосується переселенців-випускників, які вже зараховані у навчальні заклади Черкас, вони отримають документи тут на місці.

?Чи проводитиметься у цьому році державна підсумкова атестація і зовнішнє незалежне оцінювання?

- Державна підсумкова атестація відмінена і в 4-х, і в 9-х, і в 11-х класах. Що стосується ЗНО, то замість нього абітурієнти будуть здавати національний мультипредметний тест у комп`ютерному форматі.


« повернутися

Вхід для адміністратора