Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

У Черкасах встановили першу уніфіковану меморіальну стелу

Дата: 07.09.2023 16:26
Кількість переглядів: 23

На подвір’ї Че5ркаської загальноосвітньої школи №29 відкрили меморіальну стелу, аби увічнити пам’ять про випускників цього навчального закладу, які героїчно загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Автором уніфікованого меморіального комплексу, який символізує незламну відданість і мужність тих, хто стояв на захисті України є черкаський архітектор і скульптор Роман Турецький.

Щоб вшанувати пам’ять захисників, заступниці міського голови Анастасія Чубіна та Марина Гаркава, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов зустрілися з родинами загиблих Героїв - Бойка Ігоря Дмитровича та Риндича Сергія Сергійовича, які навчалися у Черкаській ЗОШ №29.

«На монументі силует воїна як образ хлопців, які віддали своє життя в боротьбі за рідну землю. Метал, з якого виготовлено монумент, з часом буде корозіюватися. Це як символ того, що все може змінюватися, але пам’ять про подвиг - вічна. Таблички з іменами зроблені з нержавіючої сталі, на цей матеріал не будуть впливати атмосферні явища і вони залишаться дзеркальними назавжди. Важливо, щоб наша молодь знала імена Героїв, знала про їхні подвиги. Тож ми закликаємо заклади загальної середньої освіти до проведення уроків пам’яті для старшокласників нашого міста», - відзначила Анастасія Сергіївна.

Нагадаємо, що уніфіковані меморіальні стели з дозволу рідних планують встановити біля кожного закладу загальної середньої освіти міста. На них викарбують імена загиблих воїнів – випускників цих закладів, щоб пам’ять про їхні подвиги назавжди залишилися в наших серцях і серцях майбутнього покоління.


« повернутися

Вхід для адміністратора