Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

У Черкасах вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Дата: 25.11.2023 17:08
Кількість переглядів: 16

День пам’яті жертв Голодоморів – загальнонаціональний день скорботи в Україні, в який вшановують пам’ять про жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932- 1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946 – 1947 років.

Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких подій, як ця страшна частина родинної трагедії майже кожного українця. Жахливі і вражаючі статистики тих років. Штучний голод за різними оцінками забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. В Україні щохвилини голодною смертю вмирало 17 людей, за годину – тисяча, за добу – 24 тисячі. І це далеко не остаточна цифра.

1932-1933, 1921-1922, 1946-1947 роки чорніють великою плямою на демографічній карті України. І це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор.

Сьогодні керівники міста та області, військовослужбовці та містяни поклали квіти і колоски до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів. А вже традиційно на Соборній площі о 16:00 відбулась хвилина мовчання у пам'ять про жертв трьох хвиль штучних масових голодів в Україні.

Також цього року до Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціював акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Символом акції стала окопна свічка.

Українців закликають запалити свічку пам’яті та передати тепло тим, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Для цього просто потрібно задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи, малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них.

Нехай наша пам’ять стане дієвою.


« повернутися

Вхід для адміністратора