Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

Медіаграмотність в дошкільній освіті: практичний досвід та методичні рекомендації

Дата: 07.02.2024 17:27
Кількість переглядів: 10

У департаменті освіти та гуманітарної політики фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників м.Черкаси продовжують організовувати зустрічі у межах проєкту «Марафон освітніх практик-2024». Цього разу вихователі-методисти мали можливість детально розглянути питання про впровадження медіаграмотності у дошкільну освіту. Педагоги отримали корисний та цінний досвід від запрошених спікерів, експертів і тренерів з медіаграмотності.

Так, завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР», кандидат педагогічних наук Юлія Зоря, вчила аналізувати та використовувати різноманітні медійні формати, такі як книги, відео, мультфільми, ігри тощо.

Також методист відділу дошкільної освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР» Ксенія Ванько презентувала методичний посібник, в якому вміщено розробки медіапроєктів, які доцільно використовувати в роботі з дошкільниками.

А вихователь-методист дошкільного навчального закладу №41 «Дударик» Ірина Поліщук представила практичний досвід в організації мінімедіапроєктів, результатом яких є створення дітьми під керівництвом педагога та у співпраці з батьками медіапродуктів (афіші, реклами, медіарепрезентації, лепбуки, газети).

Педагоги отримали практичні навички, які допоможуть надавати дітям не лише знання про медіаграмотність, а й формувати у них навички критичного мислення та усвідомлення інформації, що є важливим аспектом їхнього розвитку.


« повернутися

Вхід для адміністратора