У Черкасах відбувся освітній форум
Сьогодні на базі одного із навчальних закладів міста відбувся Черкаський форум «Інноватика в освіті – 2024». Цей захід зібрав освітян з метою обговорення та впровадження передових підходів у навчальний процес. Головною метою форуму було стимулювання інновацій у сфері освіти та підвищення професійного рівня педагогічних працівників. Крім того, на зустрічі були представлені проєкти та інноваційні розробки, які вже успішно впроваджуються в навчальний процес деякими закладами освіти міста.
На захід завітали Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай, профільна заступниця міського голови Анастасія Чубіна, представники Міністерства освіти і науки України, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», департаменту освіти та гуманітарної політики, Центру професійного розвитку педагогічних працівників, керівники закладів освіти та їх заступники, представники громадських організацій.
Вітаючи освітян та гостей форуму, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко відзначив, що наше місто вже неодноразово підтверджувало свій високий освітній рівень, адже наші і вчителі, і учні щороку здобувають все більше перемог на різнопланових конкурсах, демонструючи свої знання та вміння. Також, педагоги черкаських шкіл не перестають вдосконалювати свої освітні підходи та впроваджувати інноваційні методи освоєння інформації. В свою чергу, влада міста підтримує та всіляко стимулює цей процес покращуючи матеріально-технічну базу закладів, виплачуючи стипендії та премії і педагогам, і здобувачам освіти, допомагаючи вчителям в освоєнні нового іноземного досвіду тощо.
Завершуючи свою промову, Анатолій Васильович відзначив черкаських освітян нагородами:
Медаллю «За сумлінну працю» нагороджено Бугайову Аллу Петрівну, завідувачку ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №91 «Кобзарик»;
Подяку міського голови отримали Сердюк Сергій Григорович (заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаської СШ №17), Вдовченко Тетяна Вікторівна (заступник директора з виховної роботи Черкаської ЗОШ №24).
У свою чергу Олександр Шамрай вручив:
Грамоту Черкаської обласної військової адміністрації і обласної ради Скорик Тетяні Андріївні, директорці Черкаської СШ №28 ім. Т.Г.Шевченка;
Почесні грамоти Черкаської обласної військової адміністрації Саєнко Тетяні Борисівні, директорці Черкаської ЗОШ №8 та Борісовій Ірині Володимирівні, завідувачці ДНЗ(ясла-садок) №78 «Джерельце».
Загалом Форум розпочався із виступів посадовців на найбільш актуальні теми, які стосуються сучасної освіти, а це і розвиток освіти міста, і впровадження новітніх освітніх підходів, і виклики, які зараз постають перед освітянами, особливо в умовах війни.
Також в онлайн-режимі до спілкування приєднався генеральний директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ігор Хворостяний, щоб розповісти про реформу профільної середньої освіти її основні завдання та те, як її планують впроваджувати в нашій державі.
Для гостей заходу також виступили начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна та директор управління державної служби якості освіти в Черкаській області Оксани Компанієць.
Принагідно Валерій Вікторович нагородив Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України Бевзу Юлію Вікторівну, вчителя історії та правознавства Черкаської СШ№20.
Продовжилась робота у форматі панельних дискусій, де педагоги мали можливість сформувати свій індивідуальний маршрут участі у локаціях та дізнатись багато корисної та цікавої інформації від експертів галузі освіти.
Серед тем, які обговорювалися, були питання реформування та цифрової трансформації освіти, державно-громадського управління, інклюзивного навчання, національно-патріотичного виховання, психологічної підтримки учасників освітнього процесу, а також правових аспектів діяльності закладів освіти в умовах воєнного стану.
«Сьогодні важливо рухатися вперед, розвиватися та вдосконалювати свої навички. Це необхідно робити заради нашого майбутнього - наших дітей. Адже зміни в освітньому процесі - це невідворотній процес, який рухає всю освіту. До слова, місто Черкаси за рейтингом Інформаційного освітнього ресурсу «Освіта.ua» за результатами НМТ за 2023 на четвертому місті серед обласних центрів України. Тобто по рівню підготовки учнів ми не відстаємо від Києва та Львова. І це лише один приклад численних досягнень наших освітян. А це відповідно показник того, що черкаські освітяни роблять все правильно. В свою чергу, ми, як влада, всіляко підтримуємо та допомагаємо впроваджувати реформи освіти, покращувати якість надання освітніх послуг та не будемо зупинятись на досягнутому», - відзначила Анастасія Сергіївна.