Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

Серпнева конференція освітян - 2024

Дата: 28.08.2024 15:50
Кількість переглядів: 15

Фото без описуСьогодні у Черкасах відбулася серпнева конференція «AUGUST#MEET 2.0», яка об'єднала керівників міських освітніх закладів. Серед учасників були директори закладів загальної середньої освіти, керівники позашкільних навчальних закладів та завідувачі закладів дошкільної освіти.

Також до зустрічі долучилися Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, профільна заступниця Анастасія Чубіна, заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай та директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов.

Анатолій Васильович привітав усіх освітян із початком нового навчального року та висловив подяку за їхню щоденну кропітку працю. Він побажав успіхів у новому навчальному році, нових починань, натхнення й сили.

«Вже другий рік, як серпнева конференція змінила свій формат, і сьогодні ми прагнемо створити максимально сприятливі умови для спілкування, щоб усі учасники мали можливість обмінятися думками та здобути якомога більше корисних знань від запрошених спікерів. Освітяни живуть не за календарним, а за навчальним роком, і ми розуміємо, що цей рік буде насправді складним. Проте я хочу висловити щиру подяку кожному з вас, адже в нашому колективі немає жодного директора, який би провів літо просто відпочиваючи. Кожен із вас думав про майбутнє, кожен доклав максимум зусиль для того, щоб забезпечити можливість очного навчання, і щоб цей формат залишився основним у цьому навчальному році», - звернулася до освітян Анастасія Сергіївна.

Конференція стала важливою платформою для підведення підсумків навчального року, що завершився. Учасники обговорили досягнення та виклики, з якими зіткнулися освітні установи протягом минулого року.

«Завдяки вашій невтомній та кропіткій праці всі учні нашого міста мають можливість розпочати новий навчальний рік у звичному форматі. Ваші зусилля стали основою для створення безпечних і комфортних умов, де кожен учень може отримувати якісну освіту. Ми глибоко вдячні вам за відданість своїй справі та за те, що ви робите все можливе для майбутнього нашого міста і його молодого покоління», - сказав Богдан Олександрович.

Окрім того, значну увагу було приділено плануванню на майбутнє. Під час зустрічі окреслили ключові завдання та пріоритети на 2024-2025 навчальний рік. Серед них — підвищення якості освіти, впровадження інноваційних методик навчання, підвищення професійного рівня педагогічних працівників, а також створення комфортного та безпечного освітнього середовища для учнів і вихованців.

Зокрема, конференція поділилася на дві основні локації: загальна середня і позашкільна освіта та дошкільна освіта.

На локації для директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти обговорювали питання впровадження новацій в школах на 2024-2025 навчальний рік, важливі аспекти мовного законодавства та його вплив на освітній процес, реалізацію концепції Нової української школи у 7 класах, профільну школу та оновлений предмет «Захист України». Спікерами локації виступили Наталія Піпа - народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Тарас Кремінь - к.ф.н., професор, уповноважений із захисту державної мови, Колєбошин Сергій- заступник голови комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Тетяна Засєкіна - д.п.н., заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України, Хворостяний Ігор - керівник Директорату шкільної освіти, Вікторія Сісецька - експертка проектного офісу при Міністерстві освіти і науки України з оновлення інтегрованого курсу «Захист України» та Оксана Компанієць - директор Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області.

На локації для завідувачів дошкільних навчальних закладів обговорювали транcформацію дошкільної освіти, управління інклюзивними процесами, інтеграцію новітніх трендів в освітній процес, права та обов’язки батьків у вихованні дітей та актуальні можливості грантового фінансування для розвитку дошкілля. Спікерами локації були Рейпольська Ольга - д.п.н., завідуюча лабораторією дошкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, Наталія Гладких - к.п.н., психолог, експерт з інклюзивної освіти, Желізко Тетяна - викладач, креативний директор Unique School, дизайнерка освітніх продуктів, Троян Олена - головний спеціаліст, юрисконсульт Служби у справах дітей, Сень Ніна -завідувач сектору попередження бездоглянутості дітей Служби у справах дітей та Марина Бакланова - заступник начальника управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики.


« повернутися

Вхід для адміністратора