Вперше Україна приймає Європейський регіональний саміт шкільного харчування
Протягом двох днів у Києві проходить перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування, на якому зібралися українські та європейські високопосадовці, фахівці та громадські активісти, аби об’єднати зусилля для зміцнення програм шкільного харчування не лише в Європі, а й за її межами.
Загалом подія зібрала близько 500 учасників з різних куточків світу та представників більше ніж 20 міжнародних організацій.
Саміт проходив на двох сценах – головній та регіональній, що дозволило охопити широкий спектр тем. Крім того, працювала експо-зона, де було представлено близько 40 проєктів з різних регіонів України, зокрема і місто Черкаси.
Делегація з Черкас у складі заступниці міського голови Анастасія Чубіна, директора департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов, його заступниці – начальниці управління освіти Надії Євчак та заступниці начальника управління освіти – начальниці відділу дошкільної та позашкільної освіти Оксани Зубенко також взяли активну участь у саміті.
Зокрема, делегати на експо-зоні ознайомлювали учасників з успішним досвідом впровадження реформи шкільного харчування у Черкасах, а також із перспективними проєктами, які потребують залучення інвестицій, а саме: проєкт «Опорна кухня в місті» – технологічна модель, яка забезпечить харчуванням учнів в трьох інших школах міста, що не мають харчоблоку або харчоблок у непристосованому приміщенні. Інший проєкт – модель «Базова кухня», за якої в закладі освіти буде власний харчоблок, де відбуватиметься приготування та видача готових страв.
«Система шкільного харчування – це інвестиція у здоров’я та майбутнє наших дітей. Сучасне, збалансоване харчування формує здорові звички, впливає на успішність у навчанні та якість життя. Тому незмінним пріоритетним завданням для міської влади залишається забезпечення доступу дітей до якісного, безпечного та корисного харчування. Ми активно працюємо над впровадженням нових стандартів та підтримуємо ініціативи, які спрямовані на покращення умов у шкільних їдальнях» – зазначила заступниця міського голови Анастасія Чубіна.
Цей саміт став важливою платформою для визначення нових стратегій і політик у сфері шкільного харчування, які дозволять забезпечити кожній дитині щоденне здорове харчування, а також сприятимуть розвитку місцевих економік і сталих продовольчих систем. Завдяки зусиллям лідерів з усього світу, зокрема європейських країн, шкільне харчування стає важливою частиною глобальної стратегії досягнення цілей сталого розвитку.
Додамо, що місто Черкаси підійшло до організації системи харчування комплексно, реформувавши харчування від дошкілля до 11 класів, починаючи з 2021 року.