Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
Місто Черкаси
Міністерство освіти
і науки України
 

На наступний навчальний рік у заклади комунальної власності міста планується набрати 100 перших класів

Дата: 13.04.2021 20:42
Кількість переглядів: 31

На 2021 - 2022 навчальний рік до перших класів планують зарахувати 2912 учнів. Усі комунальні школи, окрім фізико-математичного та гуманітарно-правового ліцеїв, які не мають початкової школи, набирають першокласників.

Як зазначають в Управлінні освіти Департаменту освіти та гуманітарної політики, наповнюваність класів повинна становити не більше 30 учнів. Зазначимо, що знання та вміння майбутніх першокласників при зарахуванні до закладу не будуть перевірятися.

«Усі діти будуть зараховані до закладів загальної середньої освіти. Документи батьки можуть подавати до 31 травня. З 1 по 15 червня заяви про зарахування не будуть прийматися, проте після 15 червня батьки можуть подавати документи у заклади, де є вільні місця. Список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ буде оприлюднюватися в закладі освіти. Інформація про наявність вільних місць також буде обов’язково оприлюднена  на інформаційному стенді закладу освіти та на його веб-сайті впродовж двох робочих днів з дня прийняття рішення» - деталізує  заступниця міського голови Марина Гаркава, яка є куратором цього напрямку.

Звісно, батьків юних черкасців також турбує питання,  чи будуть зараховувати їхніх дітей до перших класів без щеплень. В управлінні освіти наголошують, що відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

«Проте, це не означає, що дитина без щеплень не буде зарахована до школи. Усі діти зараховуються до закладів загальної середньої освіти. Після зарахування до закладу батькам буде запропоновано одну з індивідуальних форм здобуття освіти для дитини: сімейна (домашня) освіта, педагогічний патронаж тощо», - додає Гаркава.

Додатково відзначимо, що для зарахування до школи одному із батьків необхідно буде особисто із пред’явленням документа, що посвідчує особу, надати відповідну заяву до закладу, а також принести копію свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа), і також надати оригінал або копію медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Також батькам необхідно буде надати в школу документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування, щоб дитина була внесена до списків першокласників у першу чергу.

Звісно, відповідно до статті 13 Закону України «Про освіту», кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця її проживання. Проте батьки можуть обирати й інші школи, якщо у них є вільні місця.


« повернутися

Вхід для адміністратора